W październiku zakończyły się kwalifikacje międzypowiatowe w ramach XVIII Jesiennego Przeglądu Twórczości Artystycznej Seniorów. W sześciu miejscowościach województwa lubelskiego wzięło udział 169 podmiotów – 1140 uczestników
Prezentacje konkursowe oceniało Jury w składzie:
- Iwona Sawulska – dyrektor Teatru Muzycznego w Lublinie
- Anna Kistelska – polonistka, główny instruktor ds. literatury i recytacji (Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie)
- Andrzej Sar – muzyk, główny instruktor ds. dziedzictwa kulturowego Lubelszczyzny (Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie)
- Kornelia Niedbał – muzyk, młodszy instruktor ds. dziedzictwa kulturowego Lubelszczyzny (Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie)
Do finału zakwalifikowano następujących wykonawców z eliminacji :
ZAMOŚĆ (21 podmiotów – 259 uczestnikow)
- Chór „Sitanianie” z Sitańca
- Alina Myszak
- Kapela Stacha z Dzwoli
- Zespół "Kocudzanki"
- Aniela Kapłon
- Zespół „Starsza Paka z Okrąglaka” -
KĄKOLEWNICA (28 podmiotów – 100 uczestników)
- Chór Męski "Fortis"
- Ryszard Jałtuszewski z Białej Podlaskiej
- Izabela Kłusek z Białej Podlaska y
- Tadeusz Sójka z Brzozowicy Dużej
- Henryk Sobieszuk z Żakowoli Starej
- Stanisława Głowniak z Kąkolewnicy
- Zespół "Złoty Kłos"
- Zespół "Brzozowianki" z Brzozowicy Dużej
LUBLIN (27 podmiotów – 244 uczestników)
- Chór Męski "Arion"
- Zespół Ludowy "Sławiniacy"
- Stefania Banucha z Trzcińca
- Agnieszka Ziemlańska z Lublina
- Maria R. Todys-Płonka z Lublina
- Grupa Wokalno-Instrumentalna "Lubelskie Babie Lato"
- Zespół Śpiewaczy "Podzamcze"
- Zespół Chóralny "Bello Canto" z Lublina a
DĘBLIN (13 podmiotów – 137 uczestników)
- Zespół Śpiewaczy „Pelagia” z Leopoldowa
- Janina Świech z Puław
- Zespół „Rososzanki” z Rososzy
- Chór Seniora „Zorza” ze Stężycy
- Męski Zespół Wokalny Klubu Seniora „Raj” z Łukowa
- Krzysztof Chruściel z Łukowa
- Teatr RETRO z Puław
CHEŁM (48 podmiotów – 280 uczestników)
- Kabaret "Czarny Salceson" z Krasnegostawu
- Tadeusz Kornyluk z Chełma
- Zespół Męski z Dubeczna
- Leokadia Prokopczuk z Zanowinia
HRUBIESZÓW (32 podmioty – 120 uczestników)
34. Klub Złotego Wieku, Hrubieszowski Dom Kultury
35. Maria Adamczyk, DK Okrąglak w Zamościu
36. Danuta Buryła, GOK Wojałowice
37. Anna Wanda Góra. GOK Werbkowice
38. Wiesława Smolej, GOK Horodło
Ponadto uwagi na bardzo wysoki poziom prezentacji i zaangażowanie wyróżnieni
zostali przez Jury, bez nominacji do Finału, następujący wykoawcy:
Zespół „Babie Lato – Acord” z Jastkowa
Zespół „Borowianki”, GOK w Białopolu
Zespół „Wesołe Gosposie” z Kolonii Sitaniec
Duet „Cecylia i Andrzej” – Cecylia Koppe i Andrzej Sobolewski, GOK w Sawinie
Anna i Czesław Pisarczyk z Klubu Seniora Relaks w Majdanie Wielkim
Kabaret „Ona i On”, GOK w Horodle
Danuta Ślązak, GOK w Mirczu
Anna Raczkiewicz, GOK w Tomaszowie Lubelskim z/s w Podhorcach